amd kraków, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i kategorycznie pogarsza jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki oferują innowacyjne sposoby leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD staje się środkiem umożliwiającym powrót do wcześniejszej wygody życia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy może być skuteczne?

Plamka żółta to element siatkówki oka charakteryzujący się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy ostro. AMD jest wadą, która manifestuje się poprzez utratę ostrości wzroku oraz zaburzenie obrazu. Wyróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się przeważnie osoby po 50. roku życia, natomiast etiologia schorzenia nie została w dalszym ciągu do końca rozpoznana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niezdrowy tryb życia – m. in. długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe, otyłość czy palenie tytoniu. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne, a także odrębne choroby współistniejące, takie jak hiperglikemia bądź hipertensja. Dzisiejsza medycyna opracowała na szczęście skuteczne technologie leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa skutecznie na suchą postać zwyrodnienia.

Leczenie AMD – jak przebiega?

Specjalistyczny laser oddziałuje na starzejące się komórki oka a przy tym nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Ten sposób leczenia nie jest obarczony ryzykiem, a więc może być przeprowadzany u rozmaitych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem bądź utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa mobilizuje komórki do odtwarzania się i ogranicza zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu chory nie odczuwa bólu. Zanim okulista przystąpi do zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa jedynie parę minut.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]