Zaufaj witaminom – dożylne wlewy witaminy C

Witamina C to pierwiastek o ogromnym zastosowaniu, który zwalcza choroby i wzmacnia układ odpornościowy. Zalecany jest zwłaszcza w okresach większej zapadalności na grypę. Od niedawna ma jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo ostrych chorobach. Sprawdźmy więc na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Wlewy witaminy C – na niewydolność układu krążenia

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ sami nie potrafimy jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie kwasu askorbinowego na usuwanie poważniejszych schorzeń – boreliozy, miażdżycy, jak również mnóstwa innych. Nauka bada szczególnie oddziaływanie witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że wprowadzenie alternatywnego leczenia może zapewnić znacznie lepsze wyniki leczenia. Wprowadzenie dużych dawek kwasu askorbinowego do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 10 gramów może pomóc zwalczyć szereg groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – kiedy zobaczę rezultaty

Sposób podawania witaminy C, czyli kroplówka, zmniejsza niebezpieczeństwo powstania działań niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych terapii (np. doustnych). Rezultaty mogą być zdumiewające – choroby układu naczyniowego przejdą fazę remisji, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. Żeby osiągnąć ostateczne efekty, leczenie musi działać przez dłuższy okres, a stężenia witaminy systematycznie weryfikowane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu terapii.