Zalety implantologii

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też mają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem napisać parę zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Implanty zębowe – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie czasu gojenia – pacjent nie notuje żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać alkoholu, papierosów i bardzo ciepłych dań. Ważne będzie także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają obrzęk i dyskomfort.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia pacjentów – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne informacje.