W jakich przypadkach pomaga polski psycholog w UK?

Na psychoterapia-uk.pl znajdziesz polskiego psychologa Birmingham na miarę swoich potrzeb.

Po przystąpieniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej i otwarciu obcych rynków zatrudnienia na naszych obywateli, Polacy z chęcią zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Dzisiaj przez Brexit fala emigracji wyhamowała, lecz ciągle nie brak osób skorych do pracy czy rozpoczęcia studiów właśnie w Wielkiej Brytanii. Często jednak emigracja do Wielkiej Brytanii może stwarzać mnóstwo problemów, z którymi trudno jest sobie poradzić bez pomocy terapeuty bardzo.

Polski psycholog w UK – kiedy powinno się się do niego zgłosić?

Przebywanie w Wielkiej Brytanii oraz wynikające z tego odseparowanie od bliskich, jak również praca na terenie obcego państwa, generują cały szereg problemów, którym niezwykle trudno jest sprostać. Rozstanie z rodziną nierzadko wywołuje bardzo dużą sytuację stresową. Do tego w wielu przypadkach pojawiają się również trudności z otrzymaniem etatu czy nawiązaniem trwałych przyjaźni ze współpracownikami. Brak znajomości języka, który do tej pory jest na porządku dziennym, powoduje, iż w krótkim czasie dochodzi do odizolowania się od kolegów z pracy. A od tego już tylko mały krok do poważnych wahań nastroju lub nasilenia zachowań agresywnych. Zachowania te niezwykle trudno jest poskromić samodzielnie. W związku z tym nie wolno bać się sięgania po wsparcie profesjonalisty. Sesja z psychologiem jest najlepszym rozwiązaniem.

Polski psycholog w UK – jak przebiega taka rozmowa?

Rozmowy ze specjalistą odbywają się w bezpiecznej atmosferze i dyskretnej. Nie należy bać się, że informacje , które zostały przekazane w czasie wizyty będą powierzone kolejnej osobie. Psychologa obowiązuje bowiem zachowanie tajemnicy , a zwolnić z niej może tylko sąd. Przed psychologiem nie powinno się skrywać swoich problemów i słabości – jego rolą jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Specjalista ten uczy, w jaki sposób radzić sobie ze stresującymi wydarzeniami, jak również pomaga rozpoznawać sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to bardzo dobry wybór. Wizyta przeprowadzana jest w języku polskim, za sprawą czego odbywa się sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba przychodząca z problemem nie musi bowiem obawiać się tego, czy zostanie zrozumiana i czy sama właściwie pojmie to, co radzi jej specjalista.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339