Technologia POD a wczesne diagnozowanie raka piersi

Więcej w temacie gęstych piersi na https://ailiscare.com

Rak piersi jest chorobą, która co roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W znacznym odsetku casusów ten złośliwy nowotwór identyfikowany jest z opóźnieniem, co znacznie zwiększa zagrożenie przerzutów na pozostałe narządy (np. płuca lub układ kostnylub wątrobę), a także śmierci. Pomimo, iż od dziesiątek lat prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu propagowanie regularnych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, bezustannie z powodu tego nowotworu umiera rocznie setki tysięcy osób, w tym również mężczyzn.

Gęste piersi a diagnostyka raka piersi

Gęste piersi są jedną z przyczyn trudności z rozpoznaniem nowotworu piersi na początkowym etapie. Charakteryzują się one tym, że gruczoły mleczne przeważają w nich nad tkanką tłuszczową. Ujawnienie guzków w gęstych piersiach jest dużo trudniejsze – zmiany w tkance są praktycznie niedostrzegalne, bo zarówno guzki, jak i gruczoły, oznakowane są na rezultatach badań mammograficznych białą barwą. Zmiany trudno też poczuć w trakcie badania dotykiem. Statystyki są zatem bezwzględne – kobiety posiadające gęste piersi są w większym stopniu narażone na raka piersi, a sam guz nowotworowy diagnozowany jest u nich często na późnym etapie rozwoju, co drastycznie zmniejsza szanse efektywnego leczenia.

Urządzenie diagnostyczne AILIS umożliwi szybsze oraz tańsze diagnozowanie raka piersi

AILIS – polski start-up technologiczno-medyczny – opracował urządzenie diagnozujące zmiany rakowate – także te drobne – u kobiet z gęstymi piersiami. System monitoringu piersi zastosowany w urządzeniu AILIS bazuje na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Za sprawą obrazowania układu krwionośnego i wczesnego rozpoznania procesu angiogenezy, ma ona duży potencjał wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z zastosowaniem tego urządzenia zapewnia kobietom pełny komfort: odbywa się bezdotykowo, bez obecności osób trzecich, a przy tym trwa tylko 4 minuty. W metodzie wypracowanej przez AILIS rezultaty badania analizuje AI. Radiolog sprawdza wyłącznie przypadki, w których rozpoznano wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu. Wprowadzenie na rynek systemu zaprojektowanego przez start-up AILIS w niedalekiej przyszłości przyczyni się do szybszego oraz tańszego diagnozowania raka piersi.

Dane teleadresowe:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków