Podkłady jednorazowe i ich zastosowanie

Jeśli chcesz kupić podkłady higieniczne, koniecznie odwiedź tę stronę.

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia wirusy, bakterie i grzyby czają się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zarażenia powstaje jednakże w pomieszczeniach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są głównie wszelkiego typu gabinety medycyny estetycznej, kliniki i szpitale, salony spa czy studia tatuażu. Żeby zmniejszyć groźbę przenoszenia drobnoustrojów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i środkami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów medycznych

Wiele szkodliwych grzybów i bakterii rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zminimalizować ryzyko migracji bakterii w salonach i gabinetach urody, korzysta się z podkładów higienicznych. Najczęściej są one wykonane z celulozy lub analogicznych tworzyw i są skuteczną barierą dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednorazowego użytku i służą do wykładania np. foteli ginekologicznych i dentystycznych, kozetek bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – użyj w publicznym WC

Najwyższe zagrożenie roznoszenia się zakażeń skórnych powodowanych przez drobnoustroje panuje tam, gdzie z zakażoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów zmniejszają podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Ich użycie jest zalecane we wszelkich obiektach posiadających publiczne toalety – na przykład w galeriach handlowych, punktach usługowych, biurach lub szkołach.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]