Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Problem pułu zawieszonego w atmosferze dotarł już do świadomości statystycznego Polaka i coraz rzadziej bywa umniejszany. Obywatela Polski dostrzegli, iż jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy może zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się znacznej kondensacji PM10 oraz PM2,5, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń układu oddychania narażeni są w szczególności rezydenci większych miejscowości i terenów w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie negatywnego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to już nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. GREE, Cado czy AirFree, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, często posiadają one też inne pożyteczne funkcje.

Rodzaje i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, dlatego bez problemu znajdziemy urządzenie najlepsze do danej objętości pokoju. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, toteż swobodnie można je przestawiać pomiędzy pokojami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być przyczyną licznych reakcji uczuleniowych czy też chorób, a także groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje spokojniejszy sen. Część oczyszczaczy posiada również sensory ostrzegające o obecności CO2. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.