Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Jeśli szukasz masek wielorazowych, koniecznie sprawdź https://vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się wyłącznie z lekarzami lub gromadami turystów zwiedzającymi nasz kraj. Ostatnio z powodu szerzących się cyklicznie groźnych chorób zakaźnych przenoszonych za pośrednictwem śliny, maski jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone na co dzień.

Do czego używane są maski wielorazowe?

Maski ochronne zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu prawdopodobieństwo przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przezroczystą plastikową przesłonę, która chroni całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które również może dochodzić do zarażenia. Maseczki na twarz powinny być wykorzystywane przez pielęgniarki, lekarzy czy strażaków, którzy są szczególnie narażeni na ciągłą, bezpośrednią styczność z ludźmi roznoszącymi chorobę. Zdrowym osobom takie maseczki przydadzą się do osłony przed groźnymi zarazkami podczas codziennych zakupów lub podróży transportem publicznym. W okresie zagrożenia zachorowaniem na ogromnie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 stało się to bez wątpienia przymusem.

Jaką maseczkę ochronną na twarz wybrać do powszedniego używania?

Maseczka ochronna musi mieć styczność ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Maseczki ochronne powinny być komfortowe oraz zapewniać bezproblemowe oddychanie. Dobrze jest kupować maski ochronne, które są wyjałowione przed zapakowaniem i które szyte są z stosowanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektóre maski służą do wielokrotnego użytku, rzecz jasna pod warunkiem trzymania się wskazówek zawartych w instrukcji do nich dołączonej.

Dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]