Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Więcej informacji o aparatach do ultradźwięków

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy i łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko stu lat, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, stawów czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]