Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele bardziej komfortowe od protez, a jeśli właściwie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy nadmienić, że implant zęba to jedynie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się dużą wytrzymałością. Jego największym atutem jest także fakt, że nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów?

Wachlarz tworzyw, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.