Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

Zobacz fala uderzeniowa aparat na www.bardomed.pl

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką skutecznością w walce z różnymi schorzeniami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej nadzwyczaj precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, bóle kręgosłupa czy kolano skoczka. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak działa?

Dostępne na rynku urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch osób w tym samym czasie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]