Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia nadają jony ujemne powstające się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią nieprzyjemne zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi na skutek wyładowania elektrycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła bądź oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak telewizory, kopiarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym z papierosów czy niebezpieczne drobnoustroje i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w biurach, szkołach, urzędach czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.