Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Społeczeństwo stopniowo zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyłki kwiatów, roztocza, sadzę, spaliny pojazdów czy wirusy i bakterie. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – plusy

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.