Badania psychologiczne dla operatorów

Dowiedz się więcej o badaniach operatorów Bielsko.

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy dany człowiek jest wstanie pracować jako operator wózka tudzież innej maszyny. Choć sporo kandydatów się ich obawia, jeśli nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich przejście nie powinno sprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak zatem przebiegają badania operatorów pojazdów? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Początek badania operatorów

Na początku badania potencjalny operator otrzymuje opracowany przez psychologa formularz. Musi w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w różnych, niekiedy ekstremalnych sytuacjach. Po przeczytaniu odpowiedzi kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie w stanie stwierdzić, jak dobrze reaguje na nerwy oraz zbadać jego sprawność intelektualną i umiejętności interpersonalne. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaką profesję wykonuje kandydat. Pierwsza część badania operatorów często powoduje duży niepokój, ale jej zaliczenie nie jest trudne.

Badania operatorów na aparatach

Końcowa część badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio skonstruowanych aparatów. Poszczególne zadania badają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie wyborów w przypadkowych przypadkach. Warto pamiętać, że czasem ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy badany w rozmowie nie będzie krył złego samopoczucia lub badanie udowodni, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może zostać wówczas przełożone albo – gdy przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]