Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Maszynę do drenażu limfatycznego znajdziesz na https://carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Istnieje dużo zaleceń do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne aparaty do drenażu limfatycznego w domu

Duże możliwości użycia aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby chętnie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą przenośnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy drenaż. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zaburzenia rytmu serca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]