Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Więcej na temat hepa h13 na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj plasuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne raporty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też bezustannie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie istotne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Uniwersalne filtry typu minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach zakładanych w domach, biurach czy urzędach doskonale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, spaliny bądź pyłki roślin. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się ogromną odpornością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować najwyższe standardy sterylności

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe standardy sterylności powietrza, np. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46