Zabezpiecz swoją stronę firmową – kup certyfikat SSL

Certyfikat SSL to szczególne protekcja stron www, zapewniające osobom korzystającym z internetu poufność danych i jest rozwiązaniem wykorzystywanym powszechnie. Dlaczego należy zabezpieczyć swoją witrynę w zabezpieczenie SSL?

Czym jest SSL certyfikat?

Certyfikaty SSL to szyfrowane połączenie, które zabezpiecza internautów wchodzących na daną stronę przed niekontrolowanym wyciekiem ważnych informacji – danych osobowych, haseł, loginów, numerów kart kredytowych itp. SSL certyfikaty są zwykle stosowane m.in. przez sklepy, strony obsługujące bankowość internetową, serwisy aukcyjne oraz instytucje publiczne. W certyfikaty winny być wyposażone wszystkie strony, na których zostawia się dane osobowe lub dokonuje się płatności. Jak poznać, że strona została zaszyfrowana? Jeżeli w polu adresu wyświetla się symbol zielonej kłódki oraz oznaczenie „https”, świadczy to, że jest ona bezpieczna.

Warianty certyfikatów – Comodo SSL i Wildcard SSL

Certyfikat Wildcard SSL to rozwiązanie stosowane najczęściej przez przedsiębiorstwa średniej wielkości. Jest najtańszym typem zabezpieczenia SSL służącym do obsługi pojedynczej domeny internetowej oraz nielimitowanej ilości subdomen. Wydanie SSL Wildcard trwa jedynie 5 minut. Natomiast certyfikat Comodo SSL stosowany jest przez duże przedsiębiorstwa i wymaga manualnej weryfikacji. Czas oczekiwania na jego wydanie jest również dłuższy – od 1 do 7 dni. Certyfikat rozszerzonej walidacji, to znaczy Comodo EV SSL, obejmuje jedną domenę. Internauta używający przeglądarki właściwie interpretującej certyfikat EV SSL, zobaczy zielony pasek adresu wraz ze zweryfikowaną nazwą firmy, do której należy domena. Klienci mogą też wybrać certyfikaty Geotrust SSL, które zależnie od wersji są dedykowane zarówno dużym firmom, jak i małym podmiotom.