Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zamówisz uszczelnianie okien.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie domowników. Okna chronią dom przed mrozem i wilgocią, jak również odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]