Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie druku 3D SLA? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, FDM, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Drukowanie 3D w technologii FDM – barwne filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość korzystania z materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia precyzję kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]