Trwałe i estetyczne balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, a to w głównej mierze dzięki jej cechom. Właściwa selekcja komponentów stopu powoduje, że wykonane z niej przedmioty nie są podatne na rdzę, z tego powodu można ich używać przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a także tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W połączeniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej bardzo dobry surowiec do produkcji elementów wyposażenia wnętrz i różnego typu balustrad oraz poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – niepodatne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały ogromną popularność – można znaleźć je zarówno w budynkach publicznych, jak i w prywatnych domach. Własności tego surowca okazują się szczególnie ważne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie rdzewieją one nawet w nadzwyczaj zawilgotniałym otoczeniu, więc nie wymagają częstej konserwacji i na lata zachowują swój ładny wygląd. To właśnie dzięki niemu doskonale łączą się z nowoczesnym designem. Wyśmienicie pasują do przeszkleń, elewacji wykonanych z drewna oraz ozdobnego betonu.

Poręcze ze stali nierdzewnej – błyskawiczna i prosta pielęgnacja

Stal to doskonały materiał do produkowania poręczy stosowanych we wnętrzach budynków – przede wszystkim tych zaaranżowanych na skandynawską, nowoczesną modłę. Osoby, które postawią na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie też ich błyskawiczne czyszczenie bez konieczności użycia specjalistycznych środków i łatwość ich pielęgnacji. Wytrzymałość na rdzę powoduje prócz tego, że z takiej stali można produkować wytrzymałe i stylowe poręcze do łazienek oraz saun przystosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej bądź drabinki do basenów.