Trawa siana czy z rolki, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

Równo przystrzyżony trawnik znakomicie komponuje się z całością posesji i wygląda stylowo. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które gruntownie zajmują się dbaniem o trawniki. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – trawniki siane czy z darni?

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. urzędy, zespoły pałaców, rozmaite instytucje czy zarządy zieleni miejskiej, które posiadają duże powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika wykorzystuje się wiele rodzajów roślin, do których zaliczyć można kostrzewę czerwoną kępową, życicę trwałą czy Poa trivialis. Dużą popularnością cieszy się także trawa rozkładana, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej posesji. Jaki rodzaj trawy zastosować? Wszystko zależy od spodziewanych rezultatów, wielkości powierzchni oraz specyfiki terenu. Trawa z rolki znakomicie spisuje się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – odchwaszczenie i napowietrzanie

Firmy zajmujące się dbaniem o obszary zielone używają specjalistycznych narzędzi, które pomagają zrealizować niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy np. ładowarki, agregaty, samochody do transportu ziemi oraz wiele innych funkcjonalnych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się o wiele szybciej. Niezwykle ważne jest również nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się przy pomocy nowoczesnych linii kroplujących. Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek czynników zewnętrznych, jak np. mróz lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można włókowanie, napowietrzanie czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda schludnie.