Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W trakcie budowy jakiegokolwiek obiektu, bez względu na to czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie projektowania trzeba zadbać o właściwe zabezpieczenie budynku przed wilgocią. Woda, która z biegiem lat może przedostać się do niepoprawnie lub w ogóle niezabezpieczonych ścian zmniejszy ich wytrzymałość i zdolność do izolacji cieplnej, a także doprowadzić do rozkwitu chorobotwórczych pleśni i grzybów.

Które części budynku należy zabezpieczyć hydroizolacją?

Do najistotniejszych elementów, jakie trzeba zabezpieczyć przed wilgocią należą głównie fundamenty, piwnice, dachy, balkony i tarasy, a zatem te części konstrukcji, które mają bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi czy też wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu winna być poprzedzona stosowną ekspertyzą i konsultacją z rzeczoznawcami, którzy określą, jakie elementy potrzebują ochrony przed wilgocią i jakiej techniki powinno się użyć w stosunku do danych segmentów konstrukcji. Na przykład, na ścianie fundamentowej z betonu wykonuje się izolację przeciwwodną, pokrywając ją powłoką uszczelniającej wyprawy cementowej (najlepiej od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W solidnych ścianach z pustaka wypalanego, dziurawki czy cegły zaleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wody. Natomiast tarasy izoluje się wielowarstwowo, mając na uwadze to, by każda warstwa posiadała spadek przeciwdziałający gromadzeniu się wody pomiędzy nimi i odprowadzający ją do kanału. Podobnie hydrolizuje się także balkony.

Komu zlecić przygotowanie hydroizolacji?

Kluczowe jest, by projektowanie hydroizolacji, polecić doświadczonej ekipie, posiadającej wieloletnią praktykę w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych. Generalni wykonawcy, deweloperzy i inwestorzy skorzystają na współpracy ze ekspertami podczas prac związanych z hydroizolacją spodu płyt i ścian fundamentowych, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budowli w systemie „białej wanny”, jak również montażem taśm dylatacyjnych, uszczelek pęczniejących, taśm PVC czy węży iniekcyjnych. Z kolei na zamówienie zarządców istniejących budynków zespół ekspertów od hydroizolacji zajmie się m.in. naprawą, inwentaryzacją i uszczelnieniem przecieków wody, naprawą balkonów i tarasów, uszczelnieniem podszybii windowych oraz wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.