Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Na lastrada.pl dowiesz się, kto oferuje catering świąteczny.

Koniec grudnia to czas, który spędza się przede wszystkim wraz z rodziną, lecz obiady świąteczne urządzane są także w firmach. Często załoga firmy przygotowuje je sama, przynosząc samodzielnie przyrządzone dania, jednak w sporych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze sprawdza. By zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Żurek, dania rybne, uszka z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole powinny stać typowe świąteczne potrawy. To głównie dania rybne, np. chrupiący filet z łososia bądź karpia, a także zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które na ogół spożywane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, przykładowo bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Trzeba także zatroszczyć się o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy kutię z miodem, puszysty sernik lub makowiec.

Catering świąteczny w firmie – wybierz dania, które wszystkim zasmakują

Organizację Wigilii w firmie powinno się zacząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć datę spotkania i zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne określenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić odpowiednią liczbę porcji. Zalecamy omówić z załogą menu i wespół zamówić te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest także to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, albo są w ekipie firmy wegetarianie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jakkolwiek nie warto zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]