Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Na serwismeteo.pl/regulacja-okien/ dowiesz się, kto oferuje regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – żeby stosownie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić optymalną szczelność okna, niemniej jednak również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje problemy z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby na dodatek wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]