Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do przechowywania sporych ilości gotowych środków. Wspomniane wyżej właściwości sprawiają, że zbiorniki stalowe są również świetnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki nierdzewne dla branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W piekarniach, gorzelniach czy browarach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości zarazkami czy dzikimi drożdżami.