Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Sprawdź, kto oferuje odbiór starych mebli. Zajrzyj w to miejsce

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych powodów. Najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na strych, żeby nie zajmowały miejsca w domu. Rzecz jednak w tym, iż po kilku latach również te schowki robią się na tyle ciasne, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do dogłębnego sprzątania, będącego okazją do tego, aby uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbany dom. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy oraz domu.

Wywóz starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Odpady takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, popsute meble, części ram okien czy sprzęty elektroniczne nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie rupieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują także fachową pomoc przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne wykorzystanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie skończą spalone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich podług materiału, z którego zostały wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości się one składają, polega zazwyczaj na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu kolejnych garderób, krzeseł lub półek.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]