Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Część śmieci nie powinna znaleźć się w normalnym koszu na odpady. Powody tych ograniczeń bywają rozmaite – niekiedy odpady przekraczają akceptowalne wymiary, innym razem zabraniają tego wprowadzone w Polsce akty prawne. Jak radzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Możemy odwieźć je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien pracować jeden PSZOK, aczkolwiek w dużych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać spośród kilku punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie wygodne jest tylko dla tych, którzy mają znaczną ilość wolnego czasu i swoje auto dużą ilością wolnego czasu oraz własnym autem. Reszta najlepiej uczyni, wybierając wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz remonty – kiedy zamówić kontener na odpady?

Podczas różnorodnego rodzaju prac generowane są nietypowe odpady. Najczęściej są to przebudowa nieruchomości i – idzie z reguły o pokaźne ilości gruzu, jak również pudeł po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest też świetnym wyjściem, jeżeli chcemy sprzątać strych – wówczas zgromadzimy w nim wszelkie niepotrzebne od dawna zepsute urządzenia, niemodne meble oraz sprzęty. Opróżnianie strychów czy roboty budowlane będą jeszcze łatwiejsze, jeśli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Na czym polega usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Kontenerowy wywóz rozmaitych śmieci, ale także sprzątanie strychów i piwnic, to usługi oferowane m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może napełnić odpadami budowlanymi bądź zalegającymi meblami. Pojemnik jest następnie odbierany z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie zutylizowana zgodnie z ustawą o odpadach.