Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Najczęstsze usterki lodówek to przede wszystkim za niskie temperatury, dokuczliwy hałas oraz nieszczelność. Co istotne, tego rodzaju usterki niekiedy wynikają tylko z nieprawidłowego ustawienia – wtedy musimy tylko przestawić urządzenie. Kiedy jednak przyczyna awarii jest skutkiem eksploatacji części, niezbędna okaże się wizyta w warsztacie. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek okaże się trafionym pomysłem, a kiedy lepiej kupić nowy sprzęt?

Kiedy zdecydować się na naprawę lodówek?

Szczególnie zagrożonymi uszkodzeniem podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich przyczyną okazuje się nieodpowiednie obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie powinniśmy bowiem wkładać produktów ciepłych, zaś korzystając z niej należy wiedzieć o tym, aby zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o urządzenia dla handlu, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Za mała efektywność silnika rzutuje także na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w razie zauważenia awarii nie należy serwisować lodówki samodzielnie. O wiele słuszniej postąpimy powierzając to fachowcom, otrzymując w ten sposób gwarancję na zamówione naprawy.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny serwisu mogą okazać się wyższe. Niemniej jednak cena serwisu najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższa niż zakup nowego urządzenia.