Myślisz o modernizacji magazynu? Zastosuj regały przejezdne

Wiele składów ma zbyt mały metraż do tego, by zmieściły się w nich wszelkie składowane przez firmę produkty. Problem ten okazuje się wyjątkowo uciążliwy w chłodniach i mroźniach, które trudno jest powiększyć, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje podwyższenie wydatków na ich eksploatację. W typowych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie minusowych temperatur, pomocne okażą się regały przesuwne. Jak działa to rozwiązanie?

Regały mobilne – charakterystyka

Magazynowe regały jezdne różnią się od zwykłych tym, że instaluje się je na specjalnych prowadnicach znajdujących na podłodze oraz suficie hali. Pozwala to zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich położenie. W każdej chwili można także mieć dostęp do dowolnej palety znajdującej się na hali – wystarczy tylko przesunąć przyległe regały. Dzięki zastosowaniu tej technologii, pojemność magazynu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy jednoczesnym zachowaniu kosztów eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kiedy wdrażać regały przesuwne?

Jak już wspomnieliśmy, regały przejezdne są polecane przede wszystkim do mroźni oraz chłodni. Będą także świetnym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, których właściciele z różnych powodów nie mogą zdecydować się na ich rozbudowę. Regały przejezdne nie wymuszają konieczności zmian w strukturze hali. Dzięki temu ich montaż jest możliwy zarówno w tworzących się właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc stać się świetnym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze spożytkowanie ich metrażu, a także optymalizację kosztów wynikających z przechowywania towarów.