Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Zainteresowany WordPress wirus? Kliknij tu.

WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż ilość sklepów oraz stron tworzonych z jego użyciem szacuje się obecnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania witryny, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Teksty na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Strona rozsyła wiadomości-śmieci? Na stronie widnieją odnośniki do obcych Ci adresów? A może nie możesz się zalogować? To zaledwie parę z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takiej sytuacji niezbędne jest natychmiastowe działanie w celu zlikwidowania przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerskich powinno się zlecić zawodowcom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa często wychodzi poza zakres wiedzy osób, które każdego dnia parają się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie malware WordPress – kompleksowy przegląd plików i baz danych strony

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Usunięcie wszelkich skutków cyberataku nie daje pewności, że analogiczna sytuacja nie nastąpi w późniejszym okresie, toteż kluczowe jest regularne aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]