Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Wiele śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego typu remontów, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, fragmenty okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – typy i pojemność

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Lublin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.