sala na komunie kraków

Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, gdyż to zwykle pierwsza faktycznie duża biesiada rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice chcą, by ten dzień pozostał na całe życie w jego pamięci.

Zaplanować obiad w mieszkaniu czy znaleźć salę na komunię?

Już przed fazą wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy podejmą rodzinę w swoim domu czy niezbędne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Przyjęcie gości w domu jest zazwyczaj możliwe wówczas, jeśli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednak to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii zmieniły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się czasem ponad setka gości, dlatego też na ogół organizowane są w restauracjach i domach weselnych. Jeśli chcemy zabukować pojemną salę, należy wyruszyć na poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak zostanie ustalona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może być też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, toteż polecamy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu dań na komunię. Ważne jest też to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może okazjonalna sesja zdjęciowa na świeżym powietrzu?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Obyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc oferować zachwycające, estetyczne pomieszczenia. Innym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, polecamy rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można poinformować, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, np. zabawek z motywami militarnymi lub wartościowej biżuterii.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]