Kanapki, koreczki i tartoletki – kiedy warto zamówić przekąski cateringowe?

Na lastrada.pl sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie catering kanapkowy.

Organizacja nawet sporego przyjęcia nie jest kłopotem, jeśli posiadamy mnóstwo wolnego czasu na zakupy niezbędnych napojów i produktów oraz następnie własnoręczne przygotowanie z nich smakowitych przysmaków dla gości zabawy. Co prawda nie każdy ma taką możliwość, ale nie oznacza to od razu, że powinno się odpuścić zamiar uczczenia istotnego wydarzenia. W takiej sytuacji zalecamy poszukać usług cateringu kanapkowego.

Czym wyróżnia się catering kanapkowy?

Finger food catering, a po polsku catering kanapkowy, to usługa kierowana z reguły do firm, jakkolwiek decydują się na nią dość często również rozmaite instytucje i osoby prywatne planujące wykwintne bankiety. Polega ona na dostarczenie na imprezę dań w wariancie finger food, czyli drobnych przekąsek, które można spożyć na stojąco i bez konieczności użycia sztućców. Przy perfekcyjnym cateringu finger food nie trzeba używać talerza – to dosłownie przekąska na “jeden gryz”. Finger food to na ogół tartoletki owocowe i warzywne, roladki albo sandwicze. Ten rodzaj cateringu bardzo dobrze sprawdza się na uroczystościach, gdzie zależy nam na zapoznaniu się wszystkich zaproszonych osób. Pozwala on na prowadzenie nieskrępowanych rozmów, a przy tym nie sprowadza interakcji wyłącznie do osób siedzących przy wspólnym stole.

Zalety cateringu finger food?

Zamówienie przyszykowania cateringu finger food podmiotowi zewnętrznemu ma wiele atutów, które docenią zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, dzięki niemu pozbywamy się problemu z ułożeniem stolików oraz stresu z usadzaniem gości imprezy. Ciepłe i chłodne napoje oraz potrawy ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy ma na to ochotę. Ułatwia to organizację imprez zwłaszcza w mniejszych aulach, gdzie użycie właściwej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering przekąskowy mimowolnie powoduje także, iż bankiet ma mniej formalną, przyjemniejszą atmosferę. Warto uwydatnić, że menu z małych przekąsek jest zazwyczaj tańsze aniżeli wytworne kolacje, a przy tym daje więcej opcji dostosowania ich do potrzeb żywieniowych gości uroczystości. Co istotne, catering finger food nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to częstokroć stanowiło główną komplikację przy planowaniu wydarzeń firmowych.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]