Jak zorganizować chrzciny?

Chrzciny Kraków - tutaj przeczytasz o pełnej ofercie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzony potomek, wobec tego dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Organizacja chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, zwłaszcza gdy na imprezie ma pojawić się spora liczba krewnych i znajomych. W tym artykule otrzymasz garść porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na precyzyjne zaplanowanie chrzcin

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się zaraz po urodzeniu malucha, czasem nawet w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzciny zamieniły się w istotne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, zatem są planowane zwykle parę miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na drobiazgowe przemyślenie głównych kwestii tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, jak również rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią termin obrzędu radzimy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z różnych krańców Polski. W wysłanych zaproszeniach rekomendujemy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest konieczne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się też wskazać, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście najczęściej kupują zabawki, lecz rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak chociażby zestaw ubrań, wózek dla dziecka czy fotelik do auta.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Zaledwie dekadę temu chrzciny urządzano zazwyczaj w domu rodziny dziecka, skutkiem tego nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele bywał zapraszany na uroczystą biesiadę. Współcześnie standardem jest już obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią wspaniale ozdobione miejsce, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań pasującą do charakteru imprezy oraz która zagwarantuje fachową obsługę gości. Jeżeli ceremonia zaplanowana jest na okres letni, radzimy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą szaleć pod gołym niebem. Ważny jest dodatkowo taki wybór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu bądź wynajętego hotelu.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]