Jak współpracować z architektem?

Dowiedz się więcej o usługach architekta Kraków na joannaklusak.com

Budowa domu to niewątpliwie najważniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Należy więc starannie to obmyślić i skorzystać wtedy z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt budynku. Mamy szansę co prawda wybrać stworzony już dokument, jednak chcąc mieć gwarancję, że dom okaże się taki jak chcieliśmy, należy skorzystać z usług architekta. Ze względu na fakt, że większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, warto napisać o tym kilka słów.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy projekt zaspokoi nasze potrzeby, jest zależne zwłaszcza od rezultatów spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy przemyśleć, jakich zalet spodziewamy się po budowanym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Należy również zaznajomić się z najistotniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to łatwiej się dogadamy z architektem. Nie trzeba jednak się denerwować, gdyż w razie problemów mamy prawo poprosić go o poradę.

Architekt stworzy projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ten projekt będzie brany pod uwagę przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte technologie, na których oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz będzie niezbędny do odbioru budowy. Treść tych projektów ustalają właściwe ustawy.

Dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]