Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Budowa lub przebudowa domu, sprzątanie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to również najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, dróg wewnętrznych czy boisk.