biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią starannie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy ekspertom ds. rachunkowości, otrzymamy gwarancję, że rezultatem potencjalnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również napomknąć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie cennikiem porad – nadzwyczaj niskie ceny usług najczęściej zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają właściwe uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]