Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Elewacja domu jest szalenie istotna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast znacząco ma wpływ na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację dobrze przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. W szczególności godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca się na nią zdecydować?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny wyróżniają się głównie doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Następny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najmniej przychylnych warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność oferowanych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych budynków. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można poza tym podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie.