Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

Zamów blachodachówkę.

Blacha na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachy na dach – cechy oraz atuty

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi walorami, blachodachówki należy kupować w przetestowanych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08