Zadaszenia tarasowe – nowoczesne pergole lamelowe i materiałowe

Zobacz, gdzie zamówić pergolę tarasową w Warszawie.

Posiadasz swój dom z dużym ogrodem i chcesz wydajnie spożytkować tę przestrzeń, by stała się w wysokim stopniu przydatna? Zamierzasz przebywać jak najwięcej czasu na wolnym powietrzu, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest montaż wolno stojącej pergoli ogrodowej lub zadaszenia tarasowego, które dają możliwość cieszyć się takim relaksem bez względu na warunki atmosferyczne.

Zadaszenie tarasowe – osłona przed promieniami słońca oraz deszczem

Pergole mogą być elementem całorocznym albo mobilnym, a więc składanym i rozkładanym zależnie od potrzeb, przy czym osoby prywatne na ogół decydują się na modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany domu formuje kryty taras, co często zauważalnie zwiększa przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania mieszkańców i umiejscowione pod nią obiekty przed opadami oraz słońcem. Wiele obecnych na rynku modeli pergoli da się zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako odrębną zabudowę zintegrowaną z układem ogrodu. Trzeba podkreślić, iż niektóre modele zadaszenia tarasowego można założyć także w przestrzeni pomiędzy dwiema ścianami. Dzisiaj zadaszenia tarasowe wytwarzane są z mocnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Konstrukcje w pełni drewniane to już rzadkość.

Najnowsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają bardzo szerokie możliwości dostosowania ich pod kątem barwy i rodzaju poszycia bądź rozmiaru. Osoby nadzwyczaj wymagające bez trudu znajdą również pergole zaopatrzone w przydatne udogodnienia, m.in. oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania wody opadowej, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, aczkolwiek w dalszym ciągu sprzedawane są pergole sterowane ręcznie.

Jaki wybrać wariant zadaszenia pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy zdecydowali się na montaż pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, a więc “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Można sterować kątem nachylenia lameli, regulując tą drogą intensywność promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie bądź kompletnie je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (najczęściej jest to wodoszczelna i trwała tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Zadaszenie można zupełnie otworzyć albo zamknąć, ewentualnie pozostawić je po części odkryte. Oba te rozwiązania znakomicie się sprawdzają, zatem wybór którejś z tych opcji jest zależny w pełni od upodobań klienta i jego indywidualnego wyczucia estetyki.

Dane teleadresowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]