Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wypożyczalnia szalunków - kompletną ofertę sprawdzisz na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, jednak spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet plastiku. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na duże ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, dobrze sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć również o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować spore wydatki.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna będzie też troska o klienta – w przypadku, gdy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią dotychczasowi klienci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]