Systemy izolacji przeciwwodnych

Wilgoć jest znacznym zagrożeniem dla każdego domu. Z tego powodu tak istotne okazuje się wykonanie izolacji przeciwwodnej, która zabezpieczy go przed niebezpiecznym wpływem wody znajdującej się w ziemi. W niektórych sytuacjach odpowiednie są izolacje lekkie, jednak gdy dom wybudowany jest na terenie bez odpływu wody deszczowej, niezbędne będzie zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie zaleca się też, kiedy dom położony jest na terenie poniżej lustra wody. Ważne jest, aby woda nie niszczyła obiektu w wyniku naporu na jego fundamenty. Jakie zatem typy izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I w końcu – której firmie powierzyć zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Jakie izolacje przeciwwodne okażą się właściwe?

Istnieją 3 rodzaje izolacji przeciwwodnych. Jeden typ to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, jeśli nie ma znaczącego niebezpieczeństwa ze strony wilgoci. Jeśli jednak woda jest dużym problemem, należy zrobić któryś z 2 pozostałych typów izolacji. Średnie stosuje się zazwyczaj na terenach z podłożem spoistym, w którym nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast stosowane na terenach, na których stwierdza się wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia podtopień – takie izolacje powinny cechować się dużą wytrzymałością oraz zabezpieczać budynek również przed mocno napierającą wodą.

Jaka firma zrobi izolacje przeciwwodne

Jak nietrudno stwierdzić, jakość izolacji przeciwwodnych rzutuje na ochronę mieszkańców domu. Z tego względu należy przemyśleć wybór ekipy, która je założy. O czym zatem musimy pamiętać wybierając firmę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno okażą się umiejętności jej specjalistów – warto więc dowiedzieć się, ile lat funkcjonuje ona na rynku hydroizolacji i jak komentują ukończone przez nią prace dotychczasowi klienci.