Styl tatrzański w architekturze, czyli budowa domów góralskich

Budowa domów góralskich - kliknij tu po więcej szczegółów o tej usłudze

Stylowe domki góralskie zachwycają niepowtarzalnym wzornictwem, co powoduje, że coraz większa liczba osób decyduje się na postawienie takiego domku. W jakich rejonach przeważnie występują i czym się cechują?

Budowa domów góralskich – tańsze niż murowane nieruchomości

Klimatyczne domki góralskie wyglądają bardzo pięknie, czerpią inspirację ze stylu podhalańskiego. Są zrobione ze świerku i charakteryzują się spadzistymi dachami oraz ozdobnymi tarasami, mają także tzw. pazdury. Stanowią idealne dopełnienie podhalańskiego krajobrazu, dlatego występują zazwyczaj w rejonach podgórskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby skonstruować taką nieruchomość w na swojej działce – klienci chcą zredukować wydatki związane z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich przebiega o wiele sprawniej i jest tańsza niż w przypadku murowanych budynków. Stawiane są one z prefabrykatów, a obecnie stosowana technika przyczynia się do tego, że roboty można realizować również w zimie, ponieważ nie musimy wykonywać tynkowania. Fachowcy tłumaczą, że dom jest gotowy w ciągu kilku miesięcy.

Budowa domów góralskich – wybierajmy specjalistyczne przedsiębiorstwa

Nowoczesne domy góralskie mogą służyć jako domki na wakacje, ale też jako obiekty całoroczne. Stosowana technologia pozwala uzyskać w środku doskonałe warunki do życia, dachy pokrywane są ceramicznymi dachówkami, a ściany ocieplane. Firmy zajmujące się budowaniem domków z bali odpowiednio impregnują wszystkie elementy, żeby chronić pomieszczenia przed ujemnymi temperaturami. Następnym walorem nieruchomości tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Kiedy postanawiamy zbudować klimatyczne domy góralskie, wybierajmy wyłącznie doświadczone przedsiębiorstwa, które doskonale łączą tradycję z nowatorskimi pomysłami.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]