Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli chcesz kupić sklejkę szalunkową, koniecznie odwiedź tę stronę

Deski szalunkowe to istotny komponent konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jakkolwiek najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować domy z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]