Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Znajdź ściąg szalunkowy na sklep.abcszalunki.pl

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]