Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Chcesz zamówić podpory stropowe? Powinieneś odwiedzić ten adres

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są używane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, prekursorskimi rozwiązaniami oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]