okna drewniane

Przewaga okien drewnianych nad innymi wyrobami

Okna wykonane z drewna zwykle preferowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich wysoką jakość. Ten naturalny surowiec zapewnia piękny wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko estetyka jest wielkim atutem tego rodzaju elementów. Jakie są pozostałe powody, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy niż okien plastikowych?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki buduje drewno. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, barwę czy też rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, może być więc idealnym produktem do wytwarzania wszelkich elementów aranżacyjnych.

Pozostałe ważne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał daje wielkie możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd i styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, tworząc piękne kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytkowych budowli, świetnie sprawdza się także w przypadku osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet można jeszcze dopisać fakt, iż znanych jest dużo skutecznych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, a także to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy oraz nie zagraża ekosystemowi. Zalety te powodują, iż okna drewniane są lepsze aniżeli produkty wykonywane z PCV czy plastiku.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]