Projekty domów góralskich – powrót drewna

Uzyskaj więcej informacji o projektach domów góralskich.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez domy murowane. Obecnie jednak zauważyć możemy fakt, iż ich popularność stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane mają wszak mnóstwo atutów. Najważniejszym okazuje się z pewnością styl – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne okazuje się także to, iż domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż są budowane wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno może także absorbować fale pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, co powoduje, że ich mieszkańcy lepiej sypiają i dbają o układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów drewnianych są rzecz jasna te przywodzące na myśl tatrzańską zabudowę. Często budowane są z bali, zaś sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – między innymi części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić również, jeśli chcemy wznieść je poza Podhalem.

Któremu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według jakiego został wybudowany. Z tego względu decydując się na podobne rozwiązanie, dobrze sprawdzić dotychczasowe projekty twórcy i dowiedzieć się, co sądzą o nim poprzedni kontrahenci. Ważne jest, aby w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, że nasze zamówienie będzie dobrze zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze również dowiedzieć się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wzniesie obiekt – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]