Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Jeśli chcesz zamówić rynnę PCV, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/wyvmpey.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – jakie części wchodzą w ich skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe lub PCV – co zamontować?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – między innymi z metalu bądź plastiku. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania trzeba więc przedyskutować ze specjalistą.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08