Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Kup kontenery na śmieci na ekombud.pl

Nie wszystkie śmieci powinny być wyrzucane do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które są generowane podczas różnych prac budowlanych i renowacji, jak również odpadów przemysłowych. Muszą one zostać odwiezione do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane utylizacji zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć problemy związane z przechowywaniem i przewozem śmieci. Żeby ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do przechowywania i transportu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są też kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami oferty producentów kontenerów na odpady są rozmaite podmioty. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, a także wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywózki gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po napełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich składowania bądź recyklingu.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]